2005– Založenie Country skupiny ZÁLESÁCI . Pôvodné zloženie kapely vyzeralo asi takto: Mišo Hujík (sólo gitara,spev), Maťo Hulín (basgitara, spev), Palo Hujík (bicie) a Peter Hrtánek (doprovodná gitara, spev). Po dvoch mesiacoch hrania v skúšobni k nám pribudol Mišo Hruštínec (fúkacia harmonika).

2006– Na začiatku tohto roka sme zobrali do kapely vynikajúceho huslistu Michala Krigovského, ktorý s nami odohral len dve vystúpenia. Po jeho odchode (práca za hranicami) sme vyskúšali viacerých huslistov ( bohužiaľ nevyhovujúcich), až k nám prišla Magdalénka Papánková, ktorá s nami vydržala cinkať na husličky do konca roka (odišla študovať do ČR). Počas toho roka k nám prišiel do kapely aj syn Petra Hrtánka, Pavol Hrtánek (Banjo), no zároveň odišiel Mišo Hruštínec.

2009– Na začiatku roka odchádza z kapely bubeník Palo, ktorého nahrádza (po dlhom hľadaní) Michal Ježík nami prezývaný „ježo“. Koncom Júna odišiel z kapely aj náš druhý bubeník a tak starosti s rytmickou sekciou znova začali. Ešte na štastie sa našiel jeden statočný ( Jano Bagin ), ktorý si za bicie sadol a sedí tam dodnes.

2014- Od tohto roku máme aj nového hráča na husle, mandolínu + spev Dobroslava Kortmana z PB. Koncom sezóny od nás odišiel aj banjista Palo Hrtánek .

2019– V tomto roku odohral Peter Hrtánek, naše Zálesácke plesy a ples v Považskej Bystrici. Po týchto akciach sa s kapelou rozlúčil. Po dlhšom hľadaní sa prihlásil na konkurz Maťo Bohušík zo Štiavnika, ktorý nás presvedčil , odohral celú sezónu 2019 a stal sa členom kapely ZÁLESÁCI …….